گروه مهندسين نوانديش گروه مهندسين نوانديش .

گروه مهندسين نوانديش

ويژگي هاي كليدي يك اپليكيشن موبايل خوب

در جامعه امروزي كه استفاده از اپليكيشن هاي موبايلي بسيار رواج پيدا كرده و از روزمره هاي زندگي امروزي شده است خوب است بدانيد كه يك اپليكيشن موبايل خوب چه ويژگي هايي دارد. با گروه مهندسين نوانديش گروه تخصصي طراحي سايت در اصفهان همراه  باشيد تا به بررسي اين موضوع بپردازيم.

رابط كاربري مناسب

بيش از هر چيز ديگري رضايت حداكثري كاربران از استفاده از اپليكيشن تاثير بسزايي بر كيفيت يك اپليكيشن خواهد داشت. براي رسيدن به اين امر يك اپليكيشن بايد با رابط كاربري خوب و مناسبي طراحي شده باشد.به گونه اي كه اين رابط كاربري قابل فهم توسط همه باشد به نحوي كه كاربران بدون گذراندن آموزشي بتوانند با آن كار كنند و از قسمت هاي مختلف آن به درستي استفاده كنند. همچنين در يك رابط كاربري خوب تناسب بين مفاهيم و ظاهر برنامه هم بايد رعايت شود.

توجه به اهداف اپليكيشن موبايل و كاربران آن

در ابتدا بايد در نظر داشت كه كاربر استفاده كننده از اپ چه شخصي و در چه جايگاه اجتماعي است و انتظارات او از استفاده از اين اپليكيشن موبايل چيست؟ ثانيا اين اپ چه كمكي به وي مي كند؟ به عنوان مثال در طراحي يك اپ بازي بايد يكسري قواعد رعايت شود تا كاربر را به خود جذب كند و شامل موارد گرافيكي و رنگ بندي هاي متنوع باشد. در حالي كه يك اپ فروشگاهي بايد به گونه اي طراحي شود كه ظاهري رسمي داشته باشد و بخش بندي هاي مختلف را شامل شود. در عين حالي كه رابط كاربري راحتي داشته باشد چرا كه مخاطبان اينگونه اپليكيشن ها اينچنين خواسته هايي دارند.

اپليكيشن اندرويد

حجم مناسب

يكي از ويژگي هايي كه يك اپليكيشن خوب، بهتر است (نه الزامي) كه داشته باشد حجم مناسب اپليكيشن است. چرا كه هرچه حجم برنامه بيشتر شود سرعت اجراي آن هم به صورت اتوماتيك كمتر مي شود. علاوه بر اين حجم كمتر اپليكيشن باعث ترغيب بيشتر كاربران براي دانلود و استفاده از آن مي شود. همچنين تجربه نشان داده كه برنامه هايي كه حجم كمتري دارند بر روي گوشي ها و وسايل كاربران دوام بيشتري خواهند داشت.

بيشتر بدانيد: واقعيت افزوده اصفهان

لوگو و نام خوب

يكي از موارد ديگري كه بايد مورد توجه قرار گيرد لوگو و نامي است كه براي اپليكيشن انتخاب مي شود. حال اينكه چه نام و لوگويي براي يك اپ مناسب است خود جاي بحث دارد . ولي از مهم ترين عوامل كه باعث مي شود يكه نام و يا يك لوگو براي يك برنامه مناسب باشد ازتباط آن با محتواي موجود در برنامه است به اين مفهوم كه با ديدن لوگوي برنامه يا شنيدن نام آن بتوان به محتوا و نوع فعاليت اپليكيشن پي برد.

 افزونگي كم براي كاربر

يكي از ويژگي هايي كه در كيفيت اپليكيشن نزد كاربران تاثير دارد عدم داشتن افزونگي يا بار اضافه براي وسيله ي آنهاست. به اين مفهوم كه برنامه بهتر است كه در استفاده از داده ها و يا صرف انرژي وسايل كاربران محتاط باشد و بار اضافي به وسايل آن ها نشود و باعث كندي و يا بروز مشكل در دستگاهشان نشود و مصرف باتري را بالا نبرد.

امكانات بيشتر نسبت به اپليكيشن هاي مشابه

در صورتي كه اپليكيشني با فعاليت مشابه موجود باشد اپي بهتر و با كيفيت تر است كه در حوزه ي فعاليتش امكانات بيشتري به كاربران بدهد به بيان ديگر اپليكيشني خوب است كه نسبت به رقبا از ارزش افزوده اي براي كاربر برخوردار باشد.

 براي ديدن نمونه هاي از اپليكيشن هاي طراحي شده توسط گروه نوانديش گروه تخصصي طراحي اپليكيشن اصفهان به نمونه كارها مراجعه كنين.

هم چنين بخوانيد:

طراحي سايت اصفهان

سئو اصفهان


برچسب: طراحي سايت اصفهان، طراحي سايت در اصفهان، طراحي اپليكيشن اصفهان، سئو اصفهان، واقعيت افزوده اصفهان،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۳۳:۲۴ توسط:مهندسين نوانديش موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :