گروه مهندسين نوانديش گروه مهندسين نوانديش .

گروه مهندسين نوانديش

راه هاي مقابله با بدافزارها

بدافزارها قطعه كد هاي نوشته شده براي سوء استفاده از سيستم ها كامپيوتري است كه راه هايي براي مقابله با آن ها وجود دارد كه در اين مقاله با گروه مهندسين نو انديش گروه تخصصي طراحي سايت اصفهان همراه باشيد تا به معرفي و بررسي مختصري از راه هاي مقابله با بدافزارها بپردازيم.

معرفي مختصري از بدافزار

بدافزار به مجموعه برنامه ها و نرم افزار هايي گفته مي شود كه با هدف خرابكاري و تخريب سيستم ها نوشته مي شوند و با نفوذ به سيستم ها از راه هاي مختلف به سوء استفاده از اين سيستم ها مي پردازند براي كسب اطلاعات بيشتر درمورد بدافزار ها و انواع آن ها مي توانيد مقاله ي معرفي و بررسي بدافزارها را نيز مطالعه نماييد.

راه هاي مقابله با بدافزارها

براي پيشگيري يا مقابله با بدافزارها راه هايي توصيه شده كه عمل به آن ها باعث مي شود كه سيستم شما كمتر درمعرض آلودگي ها قرار گيرد و سيستم شما را امن تر نگه خواهد داشت. در اين قسمت به چند مورد از اين راه ها اشاره خواهد شد كه توصيه مي شود براي امنيت بيشتر سيستم و جلوگيري از نفوذ بد افزارها اين اقدامات را انجام دهيد :

از نرم افزار هاي آنتي ويروس استفاده كنيد

يكي از راه هاي خوب و موثر در زمينه مقابله و شناسايي بدافزارها و برنامه هاي مخرب استفاده از نرم افزار هاي ضد بدافزار و يا آنتي ويروس ها است، توصيه مي شود كه از اين برنامه ها در جهت اسكن سيستم و يا درايو هاي خارجي استفاده شود.به روز بودن اين نرم افزارها هم نكته ي بسيار مهم است، بهتر است كه از آنتي ويروس هاي معتبر و معروف بر روي سيستم تان استفاده كنيد تا از اين طريق به مشكل برنخوريد مراقب باشيد كه يكسري از ويروس ها هستند كه در قالب آنتي ويروس به سيستم شما مي آيند پس هميشه به اين نكته توجه داشته باشيد.

بيشتر بدانيد:  طراحي اپليكيشن اصفهان

به روزرساني مداوم سيستم عامل و نرم افزار هاي مختلف

مي توان گفت سيستم عامل ها و نرم افزار ها هميشه شامل يكسري باگ ها و حفره هايي هستند كه پس از هر بار كه براي كاربران منتشر مي شوند به روش هاي مختلف به آن ها پي برده مي شود و سعي مي شود كه در نسخه هاي بعدي و به روزرساني هاي آتي بتوانند آن ها را برطرف كنند، به همين دليل است كه توصيه مي شود همواره سيستم عامل و نرم افزار هاي خود را به روز كنيد چرا كه در هر بار به روز رساني، تعدادي از مشكلات آن برنامه كه ممكن است از آن در جهت سوء استفاده از سيستم تان منجر شود رفع شود و اينكار باعث بهبود امنيت سيستم شما نيز خواهد شد.

عدم رجوع به لينك ها و آدرس ها نامعتبر

هميشه مراقب لينك هايي كه به آن ها مراجعه مي كنيد باشيد ممكن است لينكي كه براي شما ناآشنا است و فاقد اعتبار هم هست در برگيرنده ي يك برنامه مخرب باشد كه خارج از ديد شما و بدون خواست شما به سيستم تان مي آِيد و به آن نفوذ مي كند و ممكن است كارهاي مخربي در سيستم شما انجام دهد.

يكي از اين لينك ها كه بايد بسيار مراقب آن ها بود لينك ها و آدرس هاي نا آشنايي است كه از طريق ايميل براي شما ارسال مي شود حتي ممكن است اين ايميل ها از طرف افرادي باشند كه شما آن ها را مي شناسيد كه اين مورد در صورتي رخ مي دهد كه حساب آن ها هك شده باشد پس در هر حال بايد مراقب لينك هايي كه براي شما ناآشنا هستند باشيد و به راحتي آن ها را دنبال نكنيد.

فايل هاي ناشناس و مشكوك را باز نكنيد

برخي اوقات بدافزار ها از طريق فايل هايي با محتواي فريب دهنده به سيستم شما وارد مي شوند در صورتي كه از صحت عملكرد اين فايل ها و يا محتواي آن ها مطمئن نيستيد در باز كردن آن ها محتاط باشيد. اين فايل ها ممكن است از طريق فلش و يا ديسك هاي خارجي به سيستم شما منتقل شوند.

در نصب برنامه ها محتاط باشيد

بهتر است كه در هنگام نصب برنامه هايي كه شناسي روي آن ها نداريد حتماً قبل از نصب در مورد آن ها تحقيق كنيد چرا كه بسياري از ويروس ها در قالب فايل هاي نصبي و به عنوان برنامه اي كاربردي ظاهر مي شوند كه پس از نصب به تخريب در سيستم مي پردازند، در اين زمينه هم توصيه مي شود كه براي دانلود نرم افزار هميشه از سايت ها و مراجع معتبر استفاده كنيد.


در صورت تمايل به كسب اطلاعات بيشتر درباره واقعيت افزوده اصفهان مي توانيد ديگر مطالب موجود در newthink24.com را مرور كنيد ...

هم چنين بخوانيد:

طراحي سايت در اصفهان

سئو اصفهان


برچسب: طراحي سايت اصفهان، طراحي سايت در اصفهان، طراحي اپليكيشن اصفهان، سئو اصفهان، واقعيت افزوده اصفهان،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۰۲:۲۴ توسط:مهندسين نوانديش موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :