گروه مهندسين نوانديش

معرفي اينترنت اشياء

مبحث بسيار جالب و البته جديدي كه امروزه نويد تغييرات بسيار بزرگي در زندگي آينده بشر را مي دهد بحث اينترنت اشياء است كه در اين مقاله از گروه مهندسين نوانديش گروه تخصصي طراحي سايت در اصفهان  به معرفي و بررسي مختصري از آن خواهيم پرداخت:

اينترنت اشياء چيست؟

اينترنت اشياء فناوري مدرني است كه در آن براي هر موجودي (انسان، حيوان و يا اشياء) قابليت ارسال داده از طريق شبكه‌هاي ارتباطي، اعم از اينترنت يا اينترانت، فراهم مي‌گردد. در واقع مي توان گفت كه اينترنت اشياء ايده ي طراحي دستگاه هاي مختلف با امكان برقراري ارتباط بي‌سيم به منظور رهگيري و كنترل هر موجودي از طريق اينترنت و يا حتي از طريق يك اپليكيشن مخصوص گوشي است.

اصطلاح "اينترنت اشياء" را كوين اشتون در سال ۱۹۹۹ ارائه كرد. او جهاني را توصيف كرد كه در آن هر چيزي، ازجمله اشياي بي‌جان، براي خود هويت ديجيتال داشته باشند و به كامپيوترها اجازه دهند آن‌ها را سازمان‌دهي و مديريت كنند.

بيشتر بدانيد: همه چيز درباره ي طراحي اپليكيشن اصفهان

چگونگي كاركرد تكنولوژي اينترنت اشيا

در تكنولوژي اينترنت اشياء ، اشياء مي توانند با هم تبادل اطلاعات داشته باشند و براي هم داده هايي را ارسال كنند اين كار با استفاده از تخصيص يك ip و يك شناسه ي يكتا به هر شيء صورت مي گيرد كه شيء از طريق آن ها مي تواند به ارسال داده ها به سمت پايگاه داده بپردازد كه اين اطلاعات توسط اشياء ديگر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اشياء در اين تكنولوژي مي توانند از طريق امواج راديويي بي سيم با هم ارتباط داشته باشند و به اينترنت متصل شوند اين امواج استاندارد هاي مختلفي از جمله بلوتوث، واي فاي، NFC و ... را شامل مي شود.

اينكه اينترنت اشياء چگونه كار مي كند و اشياء به طور دقيق بر طبق چه پروتكل هايي به تبادل اطلاعات مي پردازد بحثي تخصصي است و در حوصله ي اين مطلب هم نيست و ما در اين جا قصد داريم كه به معرفي مختصري درباره ي اين تكنوژي نو ظهور بپردازيم. ولي به طور كلي مي توان به اين موضوع اشاره كرد كه در اين تكنولوژي اشياء مي توانند به سرويس هاي مختلف ابري متصل شوند و با آن ها تبادل اطلاعات داشته باشند به همين دليل است كه تكنولوژي رايانش ابري هم در اين مقوله كاربرد خواهد داشت.

كاربرد هاي اينترنت اشياء

اينترنت اشياء كاربرد هاي فراواني دارد ولي شايد بتوان ملموس ترين آن ها را استفاده از اين تكنولوژي در وسايل مربوط به خانه هاي هوشمند عنوان كرد. يكي از شناخته شده ترين محصولات اين حوزه اسمارت هاب شركت سامسونگ است كه نقش مركزي يك خانه هوشمند را ايفا مي كند.

كاربرد ديگر اين تكنولوژي در كنترل و ارتباط قسمت هاي مختلف خودرو هاست از قطعات داخلي خودرو گرفته تا ارتباط خودرويي با خودروي ديگر.

همچنين مي توان از اين تكنولوژي در مديريت و كنترل انواع فروشگاه ها استفاده كرد به عنوان مثال مي توان تهيه و درخواست سفارش يك فروشگاه را برعهده ي اين تكنولوژي گذاشت.

و كاربردهاي فراوان ديگر اينترنت اشياء كه هريك در حيطه ي خود بسيار جالب و نو به نظر مي رسند و البته نياز به كار بيشتري براي پياده سازي دارند.

اينترنت اشيا

تلاش ها و تحقيقات بسياري براي پياده سازي و استفاده از  پروژه ي اينترنت اشياء صورت گرفته كه به پيشرفت هاي خوبي هم منتهي شده است و همچنان هم اين تلاش ها ادامه دارد به طوري كه شركت هاي معتبر و عظيمي درحال كار و تحقيق روي اين پروژه هستند كه از جمله مهم ترين آن ها شركت هاي اپل ، گوگل و سامسونگ هستند كه بر روي پلتفرم هاي مورد نياز اين تكنولوژي و توليد محصولات مرتبط و سازگار با اين تكنولوژي كار مي كنند و هر يك در حوزه هاي مربوط به خود به نتايج قابل قبولي هم رسيده اند، به عنوان مثال مي توان از پلتفرم Brillo شركت گوگل نام برد.

نكته ي جالب توجهي كه وجود دارد اين است كه در كشورما هم چندي است كه اين پروژه كليد خورده و در شهر تهران به عنوان نخستين شهر براي پياده سازي اين تكنولوژي  كارهايي صورت گرفته است، جالب است بدانيد كه اين اقدام در حوزه ي اينترنت اشياء در سطح خاورميانه از اولين اقدامات به حساب مي آيد.


در صورت تمايل به كسب اطلاعات بيشتر درباره طراحي سايت اصفهان و سئو اصفهان مي توانيد ديگر مطالب موجود در newthink24.com را مطالعه كنيد...

هم چنين بخوانيد:

واقعيت افزوده اصفهان


برچسب: طراحي سايت اصفهان، طراحي سايت در اصفهان، طراحي اپليكيشن اصفهان، سئو اصفهان، واقعيت افزوده اصفهان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۱۹:۵۴ توسط:مهندسين نوانديش موضوع:

فضاي ابري چيست؟

به تازگي تكولوژي مطرح شده كه ممكن است  نحوه ي استفاده كنوني مردم از كامپيوتر ها را تغيير دهد و آن تولد فضاهاي ابري است با گروه مهندسين نوانديش، گروه تخصصي طراحي سايت اصفهان  در اين مقاله همراه باشيد تا به معرفي و بررسي فضاي ابري و كلود بپردازيم.

در ابتدا بهتر است كه به معرفي اين تكنولوژي بپردازيم، كلود يا ابرالكترونيكي، شبكه اي گسترده از كامپيوترهايي عظيم است كه به يكديگر متصل شده‌اند جهت سرويس دهي و ارائه ي خدماتي به عنوان يك مجموعه از سخت افزارهاي و خدمات ميزبان براي اجراي برنامه هاي سبك و سنگين و ذخيره اطلاعات.

ابرها به گونه‌اي پيكربندي مي‌شوند تا يك يا چند نوع سرويس به خصوص (نظير ذخيره‌ي داده، تحويل محتوا، يا اپليكيشن‌ها) را  به گونه‌اي ارائه كنند كه كاربران آن يعني ما و شما بتوانيم از راه دور به اين سرويس‌ها دسترسي داشته باشيم.مهم ترين مزيت استفاده از فضاي ابري هم همين نكته است كه اطلاعاتي كه در فضاي ابري قرار مي گيرند در نقاط مختلف قابل دسترسي هستند فقط كافي است كه با يك وسيله بتوانيم به اينترنت متصل شويم.

رايانش ابري

انواع خدمات فضاي ابري

انواع خدماتي كه توسط فضاي ابري به كاربران ارائه مي شود در سه بخش دسته بندي خواهد شد:

خدمات زيربنايي (IAAS)

برخي از فضا هاي ابري قسمتي از فضاي پردازشي خود را در اختيار كاربران قرار مي دهند كه مي تواند شامل امكانات سخت افزاري، پهناي باند شبكه يا ... باشد. به اين گونه از خدمات در اصطلاح " اشتراك گذاري زير مبناها به عنوان يك سرويس " يا (Infrastructure as a Service) گفته مي شود.

خدمات زمينه سازي (PAAS)

يك سري از فضاهاي ابري هم امكاناتي را براي كاربران فراهم مي كنند تا كاربران بتوانند در آن فضا به توسعه ي برنامه ها بپردازند در حقيقت اين فضاها نرم افزار هاي مورد نياز براي توسعه ي يك نرم افزار را براي كاربران فراهم مي كنند و در واقع پلت فرم هايي را در اختيار كاربران قرار مي دهد به اين روش خدمت رساني " فراهم سازي فضاي كار به عنوان يك سرويس " و يا (Platform as a Service)  گفته مي شود.

بيشتر بدانيد: واقعيت افزوده اصفهان

خدمات نرم افزاري (SAAS)

يكي ديگر از خدماتي كه فضاهاي ابري در اختيار قرار مي دهند امكان استفاده كاربران از نرم افزار ها است بدون نصب آن ها بر روي وسايل شان، در اين روش كه شايد بتوان گفت متداول ترين و محبوب ترين روش هم هست كاربران مي توانند از نرم افزار هايي كه در فضاي ابري قرار دارد براي انجام كاهايشان استفاده كنند و نيازي به نصب آن ها بر روي وسيله ي خودشان نباشد و يا حتي ممكن است كاربراني بتوانند از نرم افزارهايي كه بنا به محدوديت سخت افزاري در دستگاهشان با مشكل در استفاده از آن مواجه بودند ، اينك در فضاي ابري به راحتي بتوانند از همان نرم افزار استفاده كنند حتي با سخت افزار هاي خيلي ضعيف.اين گونه ازخدمات از فضاهاي ابري را هم "ارائه نرم افزار ها به عنوان يك سرويس" يا (Software as a Service ) مي گويند.

مزاياي فضاي ابري

در دسترس بودن در همه ي مكان هايي كه پوشش اينترنتي دارند.

كاهش نيازمندي به سخت افزار بسيار قدرتمند بر روي انواع وسايل الكترونيكي

قابل استفاده براي همه ي مردم

دسترسي كاربران به ظرفيت ذخيره سازي نامحدود

قابليت اطمينان بيشتر داده ها در فضاي ابري بدون مشكلاتي از قبيل كرش و ...

دسترسي به آخرين نسخه هر نرم افزار

كاهش هزينه ها

مخاطرات و مشكلات فضاي ابري

در نقاطي كه اينترنت وجود ندارد يا سرعت كم است استفاده از اين سرويس ها را با مشكل روبه رو مي كند.

يكي از خطراتي كه در اين تكنولوژي وجود دارد امنيت است براي اينكه خيال كاربران از استفاده از اين تكنولوژي آسوده باشد بايد امنيت اطلاعات در فضاهاي ابري تضمين شده باشد.

سرعت دسترسي به اطلاعات كمتر نسبت به دسترسي به اطلاعاتي كه در حافظه ي دستگاه كاربران قرار دارد.

محدوديت ويژگي هاي نرم افزارها در اين فضا نسبت به نسخه ي دسكتاپ.


در صورت تمايل به كسب اطلاعات بيشتر درباره طراحي سايت در اصفهان مي توانيد ديگر مطالب موجود در newthink24.com را مطالعه كنيد ...

هم چنين بخوانيد:

طراحي اپليكيشن اصفهان


برچسب: طراحي سايت اصفهان، طراحي سايت در اصفهان، طراحي اپليكيشن اصفهان، سئو اصفهان، واقعيت افزوده اصفهان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۴۱:۱۸ توسط:مهندسين نوانديش موضوع:

استفاده از لينك بيلدينگ در سئو

يكي از مواردي كه بر روي سئوي سايت تاثير گذار است لينك بيلدينگ است با گروه مهندسين نوانديش گروه تخصصي سئو اصفهان و طراحي سايت اصفهان در اين مقاله همراه باشيد تا به بررسي اين عامل و تاثيرات آن بر سئو بپردازيم.

به فرايند توليد و ايجاد شبكه اي از بك لينك ها در صفحات وب ديگر سايت ها كه باعث بهبود رتبه بندي سايت شما در نتايج موتورهاي جستجو مي شود لينك بيلدينگ گفته مي شود.

تاثير لينك بيلدينگ بر سئو

نظر هاي ضد و نقيضي در مورد لينك بيلدينگ براي تاثير بر رتبه بندي سايت ها مطرح مي شود كه برخي اينكار را مخرب و يا بي فايده براي سئو معرفي مي كنند و برخي ديگر برعكس معتقدند اين كار يكي از عوامل بسيار مفيد در رتبه بندي سايت ها توسط موتورهاي جستجو است و هر يك هم براي اين نظراتشان دلايلي را مطرح مي كنند و از نظراتشان دفاع مي كنند.

آنهايي كه با لينك بيلدينگ مخالف اند معتقدند كه با استفاده از توليد محتوا و برندينگ مي توان به نتايج خوبي در سئو رسيد و رتبه بندي سايت را براي موتور هاي جستجو بهبود داد. درحالي كه موافقان روش لينك بيلدينگ اين نظرات را مطرح مي كنند كه درست است كه با استفاده از پارامترهايي همچون توليد محتوا مي توان به سئوي خوبي دست پيدا كرد ولي انجام اين كار براي همه ي سايت ها امكان پذير نيست همچنين برندسازي را هم يك روش بسيار پرهزينه و نيازمند زمان مي دانند و معتقدند با يك روش اصولي مي توان كار لينك بيلدينگ را به طور مفيد و موثر انجام داد و نتايج فوق العاده اي هم از آن گرفت.

استفاده مناسب از لينك بيلدينگ ها

اينكه چگونه اين عمل صورت بگيرد هم بحث هاي فراواني دارد ولي غالباً بر اين نظر هستند كه لينك هايي كه از صفحات ديگر براي ارجاع به سايت خودتان استفاده مي كنيد بهتر است كه:

  • داراي متن (Anchor Text) يكساني نباشند.
  • تعداد اين لينك بي حد و اندازه و خيلي زياد نباشد.
  • در صورت امكان در متن سايتي كه به شما لينك مي دهد، به كار گرفته شده باشد.
  • سايتي كه لينكتان در آن قرار ميگيرد اسپمر و مشكوك نباشد.
  • محتواي آن سايت يا مطلبي كه در آن لينك قرار ميگيرد مرتبط با مفاهيم سايت شما باشد.

پس شخصي كه انجام سئوي يك سايت را برعهده مي گيرد در صورتي كه بخواهد از اين كار براي بهبود رتبه بندي يك سايت استفاده كند بايد بسيار تحقيق كند و جوانب استفاده از اين روش را به خوبي بسنجد چرا كه ممكن است اين روش براي سايت مورد نظرش اثر مخرب داشته باشد و يا اينكه بر عكس باعث شود سايتي به رتبه و محبوبيت خوبي براي موتور هاي جستجو و كاربران برسد. پس تصميم براي استفاده از اين روش در سئو نوعي ريسك است كه مسئول انجام اينكار با آن مواجه مي شود.


در صورت تمايل به كسب اطلاعات بيشتر درمورد سئوي سايت، عوامل مربوط به آن، طراحي سايت در اصفهان مي توانيد ديگر مقالات موجود در newthink24.com را مرور كنيد...

هم چنين بخوانيد:

واقعيت افزوده اصفهان

طراحي اپليكيشن اصفهان


برچسب: طراحي سايت اصفهان، طراحي سايت در اصفهان، طراحي اپليكيشن اصفهان، سئو اصفهان، واقعيت افزوده اصفهان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۳۹:۵۶ توسط:مهندسين نوانديش موضوع:

بررسي و معرفي هاست

يكي از مباحثي كه در هنگام راه اندازي و طراحي سايت مطرح مي شود انتخاب هاست و ميزباني براي سايت است در اين مقاله با گروه مهندسين نو انديش، تخصصي ترين گروه طراحي سايت در اصفهان و طراحي اپليكيشن اصفهان همراه باشيد تا به بررسي و معرفي هاست ها و انواع آن ها بپردازيم.

هاست چيست؟

Host در لغت به معناي ميزبان است و در اصطلاح به فضايي گفته مي شود كه داده ها و كدهاي وب ‌سايت ها بر روي آن قرار مي گيرند و امكاناتي از قبيل دسترسي به ديتابيس، ارسال و دريافت ايميل، اجراي كد ها و … را فراهم مي كند. اين فضا توسط شركت ‌هاي هاستينگ بر روي سرورهايشان ايجاد شده و براي ميزباني از سايت ها به مشتريان اجاره داده مي‌شود، البته مي توان از سيستم هاي شخصي هم به عنوان ميزبان سايت استفاده كرد ولي در اين صورت بايد سيستم شما به طور 24 ساعته در روز روشن باشد و به اينترنت دسترسي داشته باشد كه اين عملاً كاري غير منطقي است همچنين در انجام همين كار هم مشكلات بسياري وجود دارد كه در نهايت كاري كه منطقي و معقول به نظر مي رسد اين است كه براي راه اندازي سايت از هاست هايي كه براي اجاره و خريد وجود دارند استفاده شود.

انواع هاست ها

هاست ها از نظر نوع سيستم عاملي كه با آن كار مي كنند به دو دسته ي هاست هاي لينوكسي و  ويندوزي تقسيم مي شوند. البته اين به اين معنا نيست كه كاربران اين هاست ها بايد روي سيستم شان از سيستم عامل هاي گفته شده مثل لينوكس را داشته باشند بلكه اين دو سيستم عامل هايي هستند كه بر روي سرور ها قرار دارند و البته سرورهاي لينوكسي نسبت به نوع ويندوزي محبوب تر و پر كاربرد تر هستند.

همچنين نوع ديگري از دسته بندي را هم مي توان براي هاست ها در نظر گرفت كه آن هم دسته بندي براساس نحوه ي استفاده مشتري از آن ها است بر طبق اين دسته بندي، هاست ها به انواع مختلفي مثل هاست هاي فروشي،  شخصي VPS، رايگان، ابري و ... تقسيم مي شوند. كه هر كدام از اين ها براي كاربري خاصي مورد استفاده قرار خواهد گرفت مثلاً هاست هاي رايگان براي كاربري هاي محدود كه به فضا و سخت افزار قدرتمندي نياز ندارند مي تواند گزينه خوبي باشد ولي در صورتي كه شخصي بخواهد سايتش مردمي باشد و توسط كاربران زيادي مورد استفاده قرار گيرد و امكاناتي را ارائه دهد بديهي است كه بايد هزينه اي پرداخت كند و هاست مورد نظر با ويژگي هاي مورد انتظارش را خريداري كند تا به صورت مطمئن ميزباني سايتش را به آن بسپارد.

بيشتر بدانيد: سئو اصفهان - سئو چيست؟

كنترل پنل ها

براي كنترل و ايجاد تغييرات در سرور هاي ميزبان كنترل پنل هاي مختلفي وجود دارد كه هر كدام ويژگي هاي خاص خود را دارند و البته وظايف مشتركي را براي كاربران انجام مي دهند.

كنترل پنل در فضاي هاستينگ شامل يك نرم افزار تحت وب است كه اجازه اعمال تغييرات روي فضاي هاستينگ را براي كاربران هاست ها فراهم مي كند و به عبارت ديگر كنترل پنل ها واسط گرافيكي و رابط بين كاربران و فضاي هاستينگ است كه امكان مشاهده برنامه هاي موجود و ايجاد تغييرات را به كاربران مي دهد.

با توجه به اين كه دو نوع هاست لينوكسي و ويندوزي موجود مي باشد و در حال استفاده توسط كاربران در نقاط مختلف است اين كترل پنل ها هم به دو دسته ي لينوكسي و ويندوزي تقسيم مي شوند كه البته يكسري از آن ها هم بر روي هر دو نوع كار مي كنند.

چند نمونه از معروف ترين كنترل پنل هاي لينوكسي عبارت اند از: كنترل پنل سي پنل (CPanel)، دايركت ادمين (Direct Admin) و ال ايكس ادمين (LX Admin).

كنترل پنل هاي ويندوزي هم وجود دارند كه عبارت اند از : هلم (Helm)، اكستند (Extend) و هاستينگ كنترلر (Hosting Controller) وجود دارند.

همچنين كنترل پنل پلسك (Plesk) هم براي استفاده بر روي هر دو نوع سرور لينوكسي و ويندوزي وجود دارد كه البته بيشتر براي سرور هاي ويندوزي به كار برده مي شود.


در صورت تمايل به كسب اطلاعات بيشتر درمورد راه اندازي و طراحي سايت اصفهان مي توانيد ديگر مقالات موجود در newthink24.com را مرور كنيد ...

هم چنين بخوانيد:

واقعيت افزوده اصفهان


برچسب: طراحي سايت اصفهان، طراحي سايت در اصفهان، طراحي اپليكيشن اصفهان، سئو اصفهان، واقعيت افزوده اصفهان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۳۳:۴۸ توسط:مهندسين نوانديش موضوع: