گروه مهندسين نوانديش

اشتباهات در طراحي سايت

در اين مقاله ميخواهيم  از اشتباهات در طراحي سايت كه باعث تجربه كاربري نا مناسب مي شود صحبت كنيم :

همه طراحان حرفه اي وب سايت ، اهميت قابل دسترسي بودن و قابليت استفاده آسان در وب سايت را خوب درك كرده اند . امروزه وب سايت هايي كه قابليت استفاده آسان را دارند مورد توجه كاربران واقع مي شوند و باعث رضايت كاربران از آن سايت مي شود . اما رعايت نكردن بعضي از نكات در طراحي وب سايت باعث آزار كاربران مي شود كه ما به ۶ مورد از اشتباهات در طراحي سايت در ادامه مي پردازيم :

۶ مورد از اشتباهات در طراحي سايت

۱-طراحي Hyperlink هايي كه ميتوان به راحتي بر روي آن ها كليك كرد :

استفاده از Hyperlink هايي كه فضاي كوچكي دارند باعث كاهش دقت در انتخاب لينك شده . از اين رو بايد فضايي كه براي كليك بر روي يك لينك در نظر گرفته مي شود از اندازه ي مناسب بر خوردار باشد .

در اينجا مثال هايي از لينك هاي كوچك هستند كه كليك كردن بر روي آن ها سخت تر است :

اشتباهات در طراحي سايت

اين مورد اغلب در وب سايت هايي يافت مي شود كه داراي ليست هاي طولاني از اقلام هستند . براي مثال محصولات يك فروشگاه يا تصاوير در يك گالري . استفاده از صفحه بندي براي اين منظور حساس است زيرا نمايش موارد بيش از حد باعث كم شدن سرعت بارگذاري و كاهش سرعت پردازش آن ها مي شود .

اشتباهات در طراحي سايت

 

۳-عنوان هاي تكراري در صفحات :

عنوان هر صفحه وب مهم است عناوين صفحه قطعه اي از متن هستند كه بين تگ title در بخش head كد html ما نوشته ميشود . گاهي اوقات افراد براي ايجاد يك عنوان از عناوين تكراري استفاده ميكنند كه اين يك اشتباه است زيرا يك عنوان خوب به بازديدكنندگان شما اطلاعات زيادي در مورد آنچه در اين صفحه وجود دارد مي دهد . داشتن عنوان هاي مناسب باعث ميشود كه كاربران دريابند كه آيا در صفحه ي مناسب هستند يا نه ! به خاطر داشته باشيد كه اين عناوين فقط در بالاي پنجره ي مرورگر نمايش داده نمي شوند بلكه در صفحات موتور جستجو نيز نمايش داده ميشوند . هنگامي كه گوگل ليستي از نتايج جستجو را نشان مي دهد كاربران عنوان صفحه را مي بينند تا مشخص شود كدام صفحه چه محتوايي دارد .

اشتباهات در طراحي سايت

۴-محتوايي كه براي اسكن دشوار است :

براي اطمينان از اينكه وب سايت شما قابل استفاده است بايد طراحي خوبي داشته باشيد . بايد بدانيد كه در واقع افراد چگونه وب سايت شما را مشاهده مي كنند . از اينكه بازديدكنندگان از بالا تا پايين وب سايت شما را بخوانند خوشحال نباشيد . اين رفتار باعث خستگي در كاربر مي شود و معمولا مردم هم نمي پسندند كه وب سايت را از بالا تا پايين بخوانند براي حل اين مشكل بايد چند نقطه تمركز داشته باشيد .

نقاط متمركز بخش هايي از صفحه هستند كه مي توانند توجه بازديد كننده را جلب كنند.اين نقاط را با رنگ هاي قوي، كنتراست و فونت بزرگ ميتوان به دست آورد و همچنين ميتوان از تصاوير و آيكن در كنار متن استفاده كنيد تا اين مناطق حتي از لحاظ بصري بيشتر ديده شوند .

۵-افزودن راه ارتباطي بين شما و مخاطبين وب سايت :

اگر ميخواهيد وب سايت موفق داشته باشيد بايد راهي براي ارتباط با مخاطبين خود بگذاريد تا مشتريان وفادار جذب كنيد . به سرعت پاسخ دادن به سوالات مردم و حل مشكلات خود ، نه تنها به معني اين است كه شما خدمات خوب به مشتري مي دهيد بلكه به اين معني است كه شما مراقب مشتريان و بازديدكنندگان خود هستيد و از آن ها قدرداني مي كنيد .

اشتباهات در طراحي سايت

۶-اضافه كردن جعبه ي جستجو در وب سايت :

بسياري از مردم به محض ورود به سايت شروع به جستجوي موضوع خود ميكنند از اين رو داشتن يك ابزار جستجو در وب سايت امري ضروري به حساب مي آيد براي مثال وب سايت هاي علمي نياز به يك ابزار جستجو براي جستجوي مقالات علمي خود و وب سايت هاي فروشگاهي براي جستجوي محصولات و كالا ها دارند .

اشتباهات در طراحي سايت

داشتن ابزار جستجو كار سختي نيست كافيست كد زير را در وب سايت خود وارد كنيد و به جاي آدرس سايت ما در قسمت hidden سايت خود را بنويسيد .

كد مخصوص موتور جستجوي گوگل :

و براي موتور جستجوي ياهو كد زير را بنويسيد :

با گروه طراحي سايت اصفهان آشنا شويد .

طراحي اپليكيشن اصفهان

طراحي سايت

سئو اصفهان


برچسب: طراحي سايت، طراحي سايت در اصفهان، طراحي سايت اصفهان، سايت، سايت رايگان، سايت ارزان، وب سايت، طراحي سايت فروشگاهي، طراحي سايت فروشگاهي ارزان، طراحي حرفه اي وب سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۳۲:۱۸ توسط:مهندسين نوانديش موضوع:

الگوريتم هاي گوگل براي سئو را بشناسيد

گوگل به عنوان بزرگترين موتور جستجوگر اينترنتي از ۲۰۰ فاكتور براي رتبه بندي وبسايت ها استفاده مي كند كه در اين مقاله به معرفي مهمترين الگوريتم هاي گوگل مي پردازيم .

معرفي انواع الگوريتم هاي گوگل

الگوريتم پنگوئن :

الگوريتم هاي گوگل

وظيفه ي اين الگوريتم جلوگيري از روش هاي لينك سازي كلاه سياه و نمايش اسپم است .

بعد از ساخت اين الگوريتم به مرور زمان سايت هاي بي كيفيت و بدون محتوا و اسپمر به فراموشي سپرده شدند . عملكرد اين الگوريتم به اين صورت است كه فيلتري بر روي همه ي وبسايت ها اعمال مي كند كه بر اثر گزارش كاربران نسبت به اسپم بودن سايت شما ، وبسايت شما را جريمه ميكند . اين الگوريتم به گونه اي عمل مي كند كه حجم زيادي از بك لينك ها به سمت يك صفحه ي خاص را غير طبيعي ارزيابي ميكند و با مشاهده ي چنين چيزي اقدام به فيلتر كل دامنه ميكند كه البته كارشناسان سئو بعد از ارائه نسخه ي ۴ اين الگوريتم اذعان داشته اند كه ميزان سختگيري كاهش يافته و گوگل كل دامنه رو به خاطر يك صفحه مشكل فيلتر نميكند .

الگوريتم پاندا :

الگوريتم هاي گوگل

وظيفه ي اين الگوريتم به منظور جلوگيري از انتقال وبسايت هاي بي محتوا به صدر نتايج گوگل است. اين الگوريتم بر روي محتواي تكراري ، محتواي ضعيف ، محتواي دزديده شده ، محتواي كم و تبليغات زياد نسبت به محتوا تمركز دارد .

زماني كه الگوريتم پاندا ما را جريمه ميكند وبسايت ما با افت شديد ترافيك مواجه ميشود براي رهايي از جريمه ي پاندا بايد درخواست بخشش از طريق وبمستر گوگل كنيد .

براي جلوگيري از جريمه ي پاندا بايد تمركز خود را بر روي محتوا گذاشت . محتواي تكراري را حذف كنيد و به تهيه ي محتواي با كيفيت و اورجينال بپردازيد .

خوب است بخوانيد : سئو اصفهان

الگوريتم مرغ مگس خوار :

الگوريتم هاي گوگل

اين الگوريتم براي بهبود جستجو و رسيدن به نتايج بهتر كاربران معرفي شده است .

اين الگوريتم به دليل سرعت و دقت از مهمترين صفات مرغ مگس خوار مي باشد اين الگوريتم سعي بر اين دارد كه علاوه بر سرعت در جستجو با دقت بيشتري نتايج جستجو را به كاربران نمايش داد .

در گذشته نتايج جستجو بر اساس كلمات كليدي بود اما با الگوريتم مرغ مگس خوار با جستجوي يك كاربر ، نتايج مترادف و مربوط به آن جستجو هم ، با سرعت بالا و دقت بيشتر براي كاربر نمايش داده مي شود .

با گروه طراحي سايت اصفهان آشنا شويد .

الگوريتم كبوتر :

الگوريتم هاي گوگل

يكي از جديدترين الگوريتم هاي گوگل است كه ميتوان آن را جستجو بر مبناي موقعيت جغرافيايي تعريف كرد . به اين معني كه شما اگر در آمريكا  هستيد و به دنبال يك رستوران مي گرديد اين الگوريتم نزديك ترين رستوران را به شما پيدا ميكند و در نتيجه ي جستجو شما نمايش مي دهد .

البته اين الگوريتم هنوز براي زبان فارسي طراحي نشده است اما در آينده ي نزديك شاهد عملكرد اين الگوريتم بر روي زبان فارسي هم خواهيم بود .

طراحي سايت در اصفهان

طراحي اپليكيشن اصفهان

واقعيت افزوده اصفهان


برچسب: سئو، سئو اصفهان، سئو سايت، آموزش سئو، سئو سايت در اصفهان، سئو رايگان، سئو حرفه اي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۰۹:۳۶ توسط:مهندسين نوانديش موضوع: