گروه مهندسين نوانديش

Dwell time و CTR چه تاثيري روي سئو مي گذارد.

در اين مقاله ميخواهيم درمورد Dwell Time و CTR صحبت كنيم.

Dwell Time يعني مقدار زماني كه كاربر روي يك جستجو كليك ميكند و سپس به صفحه جستجو گوگل بر ميگردد به اين صورت كه اگر يك بازه ي زماني سه الي چهار دقيقه باشد يعني محتوا مفيد بوده است و كاربر توانسته از محتواي سايت استفاده نموده و كمتر ازاين زمان نشان دهنده ي يك نتيجه ي ضعيف است.

هدف شما بايد نگه داشتن كاربر در سايت خود، با پاسخ دادن به نياز كاربران از طريق محتواي خوب باشد

زمان ماندگاري كاربر از كيفيت وبسايت است و يكي از شاخصه هاي مهم در سئو به حساب مي آيد و باعث اين ميشود كه گوگل به اين پي ببرد كه سايت شما ارزشمند است و باعث بهبود سئو ميشود.

خوب است بخوانيد:  سئو اصفهان

راه هاي افزايش Dwell Time 

اول از همه سرعت سايت خود را بررسي كنيد زيرا اگر وبسايت شما دير بارگيري شود كاربران ، وبسايت شما را ترك ميكنند. براي افزايش سرعت وبسايت بايد كم كردن حجم كدها كم كردن حجم عكس ها و فشرده كردن فايل هاي html و css

سپس نگاهي به محتواي واقعي وبسايت خود بيندازيد

آيا خواندن آن آسان است؟ آيا مطالب شما جالب و مفيد است؟

براي بهبود محتواي خود يك نويسنده ي محتوا را استخدام كنيد.

سئو اصفهان | سئو | آموزش سئو | سئو سايت | كارگاه سئو | بك لينك

CTR چيست؟

CTR مخفف Click Through Rate به معني نرخ كليك كاربر بر روي لينك هاي جستجو مي باشد.

 با توجه به اينكه رتبه بندي در گوگل بر اساس برسي رفتار كاربران است هرچقدر تعداد كليك ها برروي وبسايت شما بيشتر باشد باعث افزايش رتبه سايت شما ميشود و اين عمل جايگاه وبسايت شما را در صفحات گوگل تغيير ميدهد.

 به عنوان مثال اگر يك وبسايتي در صفحه ي سوم گوگل باشد و وبسايتي ديگر در صفحه ي دوم اما ميزان CTR وبسايتي كه در صفحه ي سوم است بيشتر باشد گوگل به مرور زمان جاي اين دو سايت را باهم عوض مي كند و اين عاملي مهم در رتبه بندي سئو است. CTR فقط براي موتور جستجو به كار نمي رود كاربرد ديگر آن گزارش تعداد بازديد بنر هاي تبليغاتي شما در شركت هاي (Pay Per Click) هم مي باشد.

براي افزايش CTR  بايد چه كاري انجام داد؟

  1.  استفاده از meta description مناسب (عنوان هايي كه در زير لينك سايت شما در نتايج گوگل نمايش داده مي شود.)
  2. استفاده از rich snippet ها براي نمايش ستاره در نتايج گوگل
  3. استفاده از عنوان مناسب براي صفحات (Title  )
  4. پرهيز از محتواي تكراري و بي ارزش، خدمات بي كيفيت، ظاهري نا مناسب و …

( اگر سايت شما از لحاظ ظاهر،محتوا،كيفيت و ارائه خدمات در سطح پاييني باشد،كاربر به مرور زمان وقتي سايت شما را در نتيجه ي جستجو گوگل ببيند ديگر بر روي سايت شما كليك نمي كند.)


برچسب: سئو، سئو اصفهان، سئو سايت، آموزش سئو، سئو سايت در اصفهان، سئو رايگان، سئو حرفه اي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۵۶:۳۰ توسط:مهندسين نوانديش موضوع:

الگوريتم رنك برين (Rankbrian) گوگل چيست؟

در اين مقاله ميخواهيم درمورد الگوريتم هوش مصنوعي رنك برين (Rankbrain) گوگل  و سپس در مورد چگونگي تاثير آن بر سئوي سايت صحبت كنيم.  Rankbrian يك الگوريتم براي تجزيه و تحليل جستجوها است كه  در سال ۲۰۱۵  طراحي و پياده سازي شد.

حال ميخواهيم نگاه دقيق تري به اين الگوريتم بيندازيم

رنك برين يك الگوريتم هوش مصنوعي مبتني بر تكنيك هاي يادگيري ماشين براي كمك كردن به گوگل و بهبود نتايج جستجو ها بر اساس رفتار كاربران است. Rankbrain به گوگل كمك ميكند تا نتايج جستجو را بهتر درك كند و نتايج مرتبط تر را براي كاربران فراهم كند.

اگر rankbrain با جمله اي كه نمي داند چيست مواجه شود ميتواند معني را با جملات و كلمات مشابه حدس بزند و آن را براي جستجوهاي بعدي بهبود ببخشد.  آن را يك ربات در نظر بگيريد كه به طور مداوم در حال ارتقا است و قابليت يادگيري نياز هاي جديد كاربران را دارد.

رنك برين | سئو | سئو سايت | سئو اصفهان | سئو و بهينه سازي | آموزش سئو | كارگاه سئو | سئو سايت

چرا الگوريتم رنك برين يا rankbrain ايجاد شد؟

  • براي بهبود جستجو هاي پيچيده : هر روز گوگل با جستجو هاي طولاني و پيچيده جديد كه پيش از اين ديده نشده است رو به رو مي شود، اين الگوريتم سعي در ايجاد ارتباط با جستجوهاي قبلي،براي ارائه ي دقيق تر نتايج دارد.
  • براي رفع ابهام در اداره جستجو ها : جستجو ها شامل بسياري از كلمات كليدي مبهم و پيچيده است كه ميتواند به معناي هر چيزي در هر زمينه اي باشد. داشتن يك هوش مصنوعي خودآموز براي پردازش تاريخچه اين جستجو ها اجازه ميدهد حدس بزند كه چه كلماتي به چه معناست.

سئو | سئو اصفهان | سئو سايت | سئو و بهينه سازي | سئو سايت | آموزش سئو | سئو رايگان | سئو ارزان

رنك برين چه تاثيري بر  سئوي وبسايت ما ميگذارد؟

يكي از پارامتر هاي مهم در عملكرد رنك برين Dwel Time يا بازه زماني كه كاربر به دنبال كلمه كليدي از نتايج گوگل بر روي سايتي كليك مي كند تا زماني كه دوباره  براي همان عبارت در گوگل به جستجو بپردازد گفته مي شود.  و CRT  (  Click Through Rate) كه به تعداد كليك هايي كه كاربر بر روي يك لينك ميكند. نگه داري و تحليل اين پارامترها كه متناسب با عملكرد كاربر در بازديد از سايت است عملكرد الگورتيم محسوب مي شود. اگر الگوريتم به اين نتيجه دست پيدا كند كه سايت متناسب با كلمات كليدي جستجو شده است به آن سايت امتياز مثبت  و در غير اين صورت امتياز منفي در ارتباط با آن كلمه كليدي مي دهد.

براي بررسي تاثير آن بر سئو فرض ميكنيم كه يك عبارتي را در گوگل جستجو ميكنيم و آن را در صفحه ي ۳ گوگل پيدا ميكنيم وقتي بر روي آن لينك كليك ميكنيم rankbrain اعمال ما را مورد برسي قرار ميدهد. اگر عبارت خود را در آن وبسايت پيدا كرديم و ديگر در موتور جستجوي گوگل آن را جستجو نكرديم گوگل يك امتياز مثبت به آن وبسايت ميدهد و اين امر در دراز مدت با تكرار آن توسط كاربران، وبسايت از صفحه ي ۳ گوگل به صفحه ي ۲ و همينطور به ترتيب به صفحات بالا تر ارتقا ميابد.

پس بطور كلي مي توان گفت رضايت كاربران از سايت است كه بر رتبه و جايگاه آن ها در نتايج جستجو تاثير دارد.

با سئو اصفهان آشنا شويد.

 

طراحي سايت اصفهان

طراحي سايت در اصفهان

طراحي اپليكيشن اصفهان

واقعيت افزوده اصفهان


برچسب: سئو، سئو اصفهان، سئو سايت، آموزش سئو، سئو سايت در اصفهان، سئو رايگان، سئو حرفه اي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۳۰:۱۵ توسط:مهندسين نوانديش موضوع: